Instalacje alarmowe w mieszkaniach

Instalacje alarmowe w mieszkaniach

Systemy alarmowe w domach jednorodzinnych i firmach stały się już codziennością. Z roku na rok przybywa zainteresowanych nimi osób. Ceny wdrożenia systemu alarmowego nie są obecnie wygórowane, dlatego popyt na tego typu usługi ciągle rośnie. O ile jednak alarm w domu czy w biurze nikogo specjalnie nie dziwi, o tyle instalacja systemu alarmowego w mieszkaniu w bloku może być dla niektórych nieco zaskakująca. Czy alarm w mieszkaniu ma sens? I czy rzeczywiście warto w niego zainwestować?

Instalacja systemów alarmowych Kraków: bezpieczeństwo przede wszystkim

System alarmowy jest zespołem kilku współpracujących z sobą urządzeń (m.in. centrali sterującej, czujników, detektorów i szyfratorów). Celem ich działania jest zabezpieczenie budynku przed wtargnięciem doń osób nieuprawnionych. Największą korzyścią wynikającą ze stosowania instalacji alarmowej jest oczywiście zminimalizowanie ryzyka włamania. Szacuje się, że alarm zmniejsza prawdopodobieństwo kradzieży aż o 95%. Nowoczesne systemy alarmowe nie tylko chronią nas przed złodziejami, lecz stanowią zabezpieczenie przeciw zalaniu, pożarowi czy zaczadzeniu. Intuicyjna obsługa, proste i wygodne sterowanie (np. przez Internet czy z komórki) oraz opcja zintegrowania ze stacją monitorującą – to tylko niektóre z niewątpliwych atutów współczesnych systemów alarmowych.

Alarm w mieszkaniu: czy warto w to zainwestować?

Zabezpieczenie mieszkania w bloku nie powinno nikogo dziwić. Nie jest to bowiem ekstrawagancja, lecz zwykły pragmatyzm. Dzięki alarmowi możemy zabezpieczyć wszystkie punkty krytyczne: drzwi wejściowe, okna i drzwi balkonowe. Jeśli obawiamy się, że w celu zainstalowania alarmu będziemy musieli rozkuwać ściany, a niekoniecznie mamy ochotę na kolejny remont, dobrą alternatywą może być użycie systemu bezprzewodowego. Do działania takiego alarmu nie potrzeba okablowania, ponieważ sygnał przesyłany jest drogą radiową. Instalacja alarmu bezprzewodowego przebiega szybko i sprawnie, dlatego możemy ją wykonać nawet kilka dni przed urlopem.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *