Dlaczego samodzielny montaż monitoringu nie jest dobrym pomysłem?

Dlaczego samodzielny montaż monitoringu nie jest dobrym pomysłem?

Trudno znaleźć lepsze zabezpieczenie domu przed zakusami złodziei, niż monitoring. Już dawno temu monitoring przestał być kojarzony wyłącznie z bogatymi rezydencjami oraz obiektami handlowymi. Dziś coraz częściej wykorzystują go właściciele domów jednorodzinnych. Zwłaszcza, że ceny tego typu rozwiązań stają się coraz korzystniejsze. Chociaż samodzielny montaż monitoringu jest możliwy, odradzamy jednak tego taki pomysł i przedstawiamy 5 poważnych powodów, dla których warto zrezygnować z samodzielnej instalacji monitoringu.

Nieprawidłowy dobór elementów instalacji
To chyba jeden z podstawowych błędów, jaki można popełnić samodzielnie montując system monitoringu. Na portalach aukcyjnych czy w sklepach internetowych aż roi się od ofert „najlepszych” systemów. Jednak ich rzeczywista jakość bardzo często mija się z zapewnieniami sprzedawców. Możemy kupić elementy systemu, które nie są w stanie poprawnie ze sobą współpracować. W efekcie cały system przestaje dobrze spełniać swoją rolę i staje się jedynie gadżetem. 

Niepoprawny montaż instalacji
Choć wielu producentów i dostawców systemów monitoringu gwarantuje, że samodzielny montaż ich urządzeń nie sprawi najmniejszego problemu, w praktyce okazuje się, że wcale nie jest to takie łatwe zadanie, zwłaszcza dla tych, którzy są z technologią na bakier. Błędy w montażu mogą doprowadzić nawet do spalenia całej instalacji, którą będziemy mogli jedynie wyrzucić do kosza. Jeżeli źle zamontujemy system i nawet tego nie zauważymy, nie będzie on po prostu działał prawidłowo, podczas gdy my będziemy pewni, że nasz dom i posesja jest odpowiednio zabezpieczona.

Błędy w montażu kamer
Osoby, które nie posiadają żadnego doświadczenia w zakresie montażu monitoringu, nie wiedzą, w jaki sposób rozmieścić kamery i je ustawić. Mają one obejmować całą chroniona powierzchnię, a nie skupiać się jedynie na kilku punktach. Bardzo istotny jest także odpowiedni dobór różnych kamer. 

Wyrzucanie pieniędzy w błoto
Powiedzmy to sobie szczerze. Dobrej jakości, skuteczne systemy monitoringu wymagają sporych inwestycji finansowych. W tej sytuacji nieprawidłowy montaż to po prostu dodatkowe koszty. Wiąże się ze zmarnowaniem materiału np. skrętki czy złączek oraz niepotrzebną stratą czasu. 

Pogorszenie komfortu korzystania z monitoringu
Dobry system monitoringu charakteryzuje się przede wszystkim funkcjonalnością. Na rynku istnieje obecnie wiele rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z systemu. Aby je zastosować w domu niezbędna jest oczywiście wiedza, a taką posiadają jedynie eksperci, którzy na bieżąco śledzą nowości z branży monitoringu i znają najnowsze trendy. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *