Rodzaje systemów alarmowych do domu

Rodzaje systemów alarmowych do domu

Systemy alarmowe do domów jednorodzinnych to już standard w nowopowstających inwestycjach. Instalacja systemów alarmowych Kraków jest obecnie bardzo popularna. Odpowiednio dopasowany i prawidłowo wykonany system bezpieczeństwa uchroni naszą posesję przed wtargnięciem intruza oraz kradzieżą cennych dóbr. Jakie są najpopularniejsze rodzaje systemów alarmowych do domu? Oto kilka z nich

System sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN)

Systemy SSWiN to jedne z najczęściej montowanych instalacji alarmowych w domach wolnostojących. Obejmują urządzenia sygnalizujące wejście na teren chroniony osoby nieuprawnionej. Profesjonalne systemy SSWiN pozwalają m.in. na wykrycie otwarcia okien i drzwi, informują także o poruszaniu się obcych osób po posesji. Systemy alarmowe dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: przewodowe i bezprzewodowe.

Systemy alarmowe: przewodowe i bezprzewodowe

Profesjonalny system alarmowy składa się z szeregu urządzeń: czujników, detektorów ruchu, manipulatorów, sygnalizatorów i centrali sterującej. Aby poszczególne elementy mogły z sobą współpracować konieczne jest zapewnienie im odpowiedniej komunikacji. W tradycyjnych instalacjach stosuje się połączenia przewodowe. Takie rozwiązanie wymaga instalacji kabli we wszystkich pomieszczeniach, w których znajdują się części systemu bezpieczeństwa. Jeśli nie zamontujemy ich od razu przy wykańczaniu budynku, czeka nas trochę pracy – by przewody były niewidoczne, najczęściej przeprowadza się je pod tynkiem. Dlatego jeżeli chcemy zainstalować alarm, a nie planujemy generalnego remontu, korzystniejszym rozwiązaniem może być zastosowanie rozwiązań bezprzewodowych. W tym przypadku nie trzeba rozkuwać ścian pod kable, ponieważ urządzenia komunikują się z sobą drogą radiową.

Alarm zintegrowany z innymi systemami bezpieczeństwa

W przypadku nowoczesnych systemów alarmowych istnieje możliwość ich integracji z pozostałymi systemami funkcjonującymi w naszym domu. Możemy je połączyć m.in. z systemami informującymi o pożarze czy zalaniu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *