Zalety zainstalowania monitoringu w firmie

Zalety zainstalowania monitoringu w firmie

Dbanie o bezpieczeństwo firmy to jeden z ważnych elementów tworzenia jej pozytywnego wizerunku. Zagrożenie pospolitą przestępczością jest dzisiaj niestety bardzo duże. Nie można go uniknąć, ale można się przed nim bronić. Posiadając biura oraz magazyny przedsiębiorstwo zobowiązane jest do troski o ich bezpieczeństwo. Odpowiedź na pytanie, czy warto założyć monitoring jest oczywista. Dziś prezentujemy podstawowe zalety tego rozwiązania.

Zabezpieczenie przed złodziejami
To jedna z najważniejszych zalet płynących z posiadania monitoringu. Oczywiście, montując kamery musimy być świadomi, że nie chronią one obiektu przed złodziejami czy wandalami. Spełniają raczej funkcję odstraszającą. Nie jeden złodziej poważnie zastanowi się, zanim wejdzie na teren strzeżony za pomocą monitoringu. Poza tym, zapisy z monitoringu okazują się niezwykle przydatne w momencie, w którym już dochodzi do przestępstwa. Pomagają, bowiem w ustaleniu sprawców. 

Bezpieczna firma
Przedsiębiorstwo zatrudniające wiele osób musi liczyć się z tym, że w jego siedzibie może dojść do rozmaitych sytuacji. Wypadki, bójki, zniszczenie sprzętu zarejestrowane na nagraniach łatwiej będzie ocenić i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje. To niezwykle ważne dla obiektywnej oceny sytuacji. 

Kontrola pracowników
W niektórych firmach nie da się uniknąć kontroli pracowników, choć wielu patrzy na te praktyki niechętnym okiem. Dzięki monitoringowi pracodawca doskonale wie, o jakiej porze jego podwładni zjawiają się w pracy i kiedy z niej wychodzą oraz jak wykonują swoje obowiązki służbowe. Jeżeli pracodawca decyduje się na rejestrowanie pracy, musi bezwzględnie poinformować o tym swoich pracowników. 

Poetncjalnie niebezpieczni klienci
Przez siedziby niektórych firm przewija się codziennie setki klientów. Nie wszystkich znamy i nie możemy być pewni, że wszyscy mają dobre zamiary. Monitoring pozwala uniknąć takich zdarzeń, jak drobne kradzieże czy dewastacja sprzętu, dokonywana przez osoby z zewnątrz. Dzięki kamerom jesteśmy również w stanie łatwiej i szybciej sporządzić rejestr klientów odwiedzających naszą firmę.

Ochrona przed nadużyciami
Pracownicy muszą oczywiście cieszyć się naszym zaufaniem, ale powinno być ono raczej ograniczone. Dla niektórych pracowników wynoszenie wyposażenia biurowego czy wykorzystywanie firmowego sprzętu do własnych celów nie stanowi nadużycia. Uważają po prostu, że mają do tego prawo. Kiedy jednak monitoring zostanie zainstalowany są mniej skłonni do tego typu praktyk, które można nazwać wprost kradzieżą. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *