Monitoring na osiedlach

Monitoring na osiedlach

Mieszkańcom współczesnych osiedli i bloków zależy na maksymalnym poczuciu bezpieczeństwa. Zagrożeń przecież nie brakuje. Warto, więc wykorzystać każdy możliwy sposób, aby poprawić bezpieczeństwo w miejscach tego typu. Może temu służyć między innymi monitoring. Dlaczego warto go zainstalować na osiedlu? Systemy monitoringu są dziś niezwykle zaawansowane, a ich komponenty charakteryzują się wysoką jakością, a co za tym idzie, skutecznością. Trudno wymienić wszystkie zalety montażu monitoringu na osiedlach. Przedstawiamy jednak najważniejsze z nich.

Straszak na złodziei
To chyba jedna z największych zalet monitoringu na osiedlach. Nie mamy stuprocentowej pewności, że monitoring odstraszy wszystkich złodziei i wandali, ale z pewnością poczują się oni mniej pewni, gdy przekonają się, że teren jest w ten sposób strzeżony. Informację o tym warto umieścić w widocznych i często uczęszczanych miejscach. Monitoring jest szczególnie polecany w strefach osiedla niewidocznych dla wszystkich, a więc w garażach, komórkach lokatorskich, piwnicach czy miejscu, w którym trzymane są rowery. Ma on nie tylko funkcję prewencyjną. W momencie popełnienia przestępstwa np. kradzieży zapisy monitoringu mogą okazać się niezwykle pomocne w ustaleniu sprawców takich przestępstw.

Ochrona bezpieczeństwa
Na terenie osiedli może dojść do wielu sytuacji potencjalnie niebezpiecznych, wypadków, bójek, zniszczenia mienia, rozbojów. Szczególnie narażeni są najmłodsi mieszkańcy takich miejsc np. dzieci bawiące się na placu zabaw oraz osoby najsłabsze np. staruszka wracająca z targu. Dzięki zainstalowaniu monitoringu mamy pewność, że każde niepokojące zdarzenie zostanie zarejestrowane. Przestępczość i niebezpieczne sytuacje w miejscach gdzie został zamontowany monitoring spada nawet o 75 %! Tak wskazują policyjne statystyki.

Większa kontrola odwiedzających
Na osiedlu pojawiają się rozmaite osoby, których nie znamy. Mogą to być goście innych mieszkańców, ale również inkasenci, listonosze czy kurierzy. Nigdy do końca nie wiemy, jakie kto ma zamiary. Pod montera bezprzewodowego Internetu może się przecież podszyć złodziej, który chce w łatwy sposób wejść do mieszkań i wynieść niepostrzeżenie co cenniejsze przedmioty. Monitoring pozwoli nam się ustrzec przed takimi sytuacjami. Stanowi także ochronę przed rozmaitej maści wandalami, którym zależy jedynie na zniszczeniu cudzej własności. Ileż to razy zdarza się, że świeżo pomalowane ściany bloków czy właśnie zamontowane na osiedlowym placu zabaw karuzele zostają bezmyślnie zniszczone. Kamery zarejestrują również radosną twórczość osiedlowych wandali. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *