Instalacje alarmowe w domu parterowym

Instalacje alarmowe w domu parterowym

Domy parterowe są coraz popularniejsze wśród osób marzących o zamieszkaniu z dala od zgiełku wielkiego miasta. Takie budownictwo ma szereg zalet. Dzięki temu, że wszystkie pomieszczenia rozmieszczone są na jednym poziomie, zyskuje się wrażenie przestronności nawet na mniejszych metrażach. Brak schodów pozwala na łatwy dostęp do każdej części domu, co jest wygodne zarówno dla osób posiadających małe dzieci, jak i dla domowników w podeszłym wieku. Niewątpliwym atutem domu parterowego jest bezpośrednie połączenie z ogrodem. To idealna opcja dla tych, którym marzy się życie blisko natury. Decydując się na dom parterowy należy jednak mieć świadomość, że bez odpowiedniego zabezpieczenia taki budynek może stać się łatwym łupem dla złodziei. Aby uchronić nasz dobytek przed włamaniem powinniśmy zainwestować w dobry system alarmowy. Chcesz wiedzieć więcej na temat instalacji systemów alarmowych Kraków? Koniecznie przeczytaj artykuł do końca.

Alarm w domu parterowym
Odpowiednio dobrana instalacja alarmowa zabezpiecza dom parterowy przed potencjalnymi przestępcami. System składa się z czujników ruchu umieszczonych wewnątrz i na zewnątrz budynku. Alarm może być włączony na przykład w nocy, gdy wszyscy domownicy śpią, lub w sytuacjach, gdy nikogo nie ma w domu (wyjście do pracy, wyjazd na urlop). Aby mieć pewność, że alarm w razie potrzeby zadziała prawidłowo, najlepiej zlecić montaż instalacji osobie z doświadczeniem w tego rodzaju usługach. Doborem i instalowaniem systemów alarmowych w Krakowie i okolicach zajmuje się m.in. firma ALTES.

Łatwość obsługi
Zaletą nowoczesnych systemów alarmowych dedykowanych dla domów parterowych jest bardzo prosta obsługa. Sterowanie instalacją jest intuicyjne, dzięki czemu z łatwością nauczymy się dostosowywać pracę urządzenia do naszych potrzeb.

Integracja z systemem monitoringu
Alarm domowy można w prosty sposób zintegrować z monitoringiem w firmie ochroniarskiej. W razie zagrożenia odpowiednie służby zjawią się na miejscu w kilka minut po zasygnalizowaniu problemu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *