Systemy alarmowe w domach jednorodzinnych

Systemy alarmowe w domach jednorodzinnych

Czy Polska jest bezpiecznym krajem? Statystyki przekonują, że jest u nas coraz bezpieczniej. Z roku na rok spada liczba włamań. Jednak z pewnością żaden rozsądny Polak nie pozostawiłby domu otwartego na oścież, zwłaszcza planując dłuższą nieobecność. Złodzieje nie śpią i stale poszukują dobrej okazji, by pozbawić kogoś jego mienia.

Dlaczego w Polsce jest bezpieczniej?
Na poprawę bezpieczeństwa wpłynęła częściowo zmiana świadomości społecznej. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi czyhających na nich niebezpieczeństw, głównie za sprawą szeroko rozumianej edukacji w tym zakresie. Nie ryzykują już, jak to wcześniej bywało, lokując całe oszczędności w niepewnych lokatach, w drzwiach montują dobrej jakości zamki nawet, jeżeli ich koszt jest bardzo duży, nie ufają listonoszowi czy elektrykowi, który przyszedł naprawić pralkę. 

Zmieniło się również podejście do zawodów związanych z ochroną mienia i osób. Mają one coraz większy prestiż. Miejsce Pana Mietka, który na emeryturze dorabia sobie stróżowaniem, zajmują często wykwalifikowani pracownicy ochrony, dysponujący wszelkimi potrzebnymi umiejętnościami i uprawnieniami.

Bezpieczeństwo wzrosło także za sprawą skutecznych systemów antywłamaniowych, które zyskują coraz szersze grono zwolenników. W tego typu rozwiązaniach coraz częściej stosuje się nowoczesne, zaawansowane technologie. 

Zalety systemów alarmowych
Wiele zależy od stopnia zaawansowania systemów alarmowych. Najprostsze i najmniej skuteczne systemy są oczywiście najtańsze. Ich działanie jest ograniczone do najprostszych funkcji. Ich głównym zadaniem jest uruchomienie alarmu w momencie otwarcia drzwi i naruszenia czułych punktów pułapkowych. Bardziej skomplikowane systemy posiadają wyższą czułość i możliwość instalacji nie tylko w drzwiach, ale i w oknach. 

Rolą bardziej zaawansowanych systemów jest wykrycie wszelkich wejść na teren posesji czy obiektu chronionego. Alarm uruchomią skutecznie nawet najmniejsze sygnały świadczące o obecności intruza. Tego typu systemy rekomendowane są w przypadku domów jednorodzinnych, wolnostojących.

Warto wspomnieć również o najwyższym stopniu kompleksowej ochrony całej przestrzeni. Tutaj czujki ruchu znajdują się niemal wszędzie, w drzwiach, oknach, ścianach, a nawet w suficie. Cała chroniona przestrzeń usiana jest wspomnianymi punktami pułapkowymi. Tego rodzaju zabezpieczenia charakteryzują się stuprocentową skutecznością. Jeżeli więc zależy nam na maksymalnej ochronie warto je wybrać, mimo, że koszt instalacji to niemała inwestycja. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *