W trosce o bezpieczeństwo sklepów. Telewizja przemysłowa oraz monitoring

W trosce o bezpieczeństwo sklepów. Telewizja przemysłowa oraz monitoring

Zabezpieczenie powierzchni sklepowej wymaga wielu skoordynowanych, złożonych działań. Nic dziwnego, że wśród właścicieli sklepów, obiektów handlowych oraz rozmaitych firm instalacja telewizji przemysłowej staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Dzięki niemu właściciele obiektów zyskują pełną kontrolę nad kamerami oraz całym monitorowanym terenem.

Jak to działa?
Telewizja przemysłowa opiera swoje działanie na specjalnym systemie, którego głównym zadaniem jest rejestracja obrazu danego miejsca. Główne urządzenia wchodzące w skład systemu to rejestratory i kamery. Za pomocą kamer obraz przekazywany jest do rejestratorów albo centrum monitorowania. Następnie jest przeglądany przez upoważnioną osobę np. odpowiedniego pracownika, który ma wyłapać potencjalne zagrożenia. Warto wspomnieć, że pracownik ten może swobodnie manewrować każdą z kamer tak, aby uchwycić niepokojące obrazy. Takie rozwiązanie pozwala także na śledzenie podejrzanych osób na terenie obiektu. 

Nowoczesne technologie w służbie monitoringu
Kiedyś monitoring wymagał odpowiedniego okablowania. Dzisiaj do sterowania systemem używa się fal radiowych oraz połączenia internetowego. Systemy monitoringu charakteryzują się obecnie wysokim poziomem zaawansowania technologicznego. W przypadku najbardziej nowoczesnych kamer możliwe jest korzystanie z trybu kolorowego lub monochromatycznego. Nie da się ukryć, że tryb kolorowy jest dużo lepszy, jeżeli chodzi o identyfikację zagrożeń. Co istotne, wiele kamer jest w stanie wyłapać wyraźny obraz nawet w słabo oświetlonych lub zupełnie ciemnych miejscach. Wykorzystywane są do tego celu lampy podczerwieni. Identyfikacja twarzy oraz znaków również nie stanowi najmniejszego problemu. 

Szybki transfer danych internetowych umożliwia obecnie natychmiastowe przesyłanie obrazu z kamer zarówno do centrum monitorowania, jak i osób upoważnionych. Mają one możliwość nieustannego podglądu obiektu za pośrednictwem komputerów, ale również smartfonów czy tabletów. 

Telewizja przemysłowa. Inwestycja, która się opłaca
Obecność kamer w naszym życiu nikogo już nie dziwi i nie powoduje kontrowersji. Jesteśmy to tego typu rozwiązań coraz bardziej przyzwyczajeni. W dużych skupiskach osób, miejscach gdzie codziennie przewijają się ich tysiące, właściciele obiektów handlowych muszą korzystać z nowoczesnych technologii, by chronić własne interesy oraz odwiedzających ich klientów. Montaż telewizji przemysłowej wymaga sporych nakładów finansowych. Jest to jednak inwestycja, która może w krótkim czasie zwrócić się i zapobiec rozmaitym problemom. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *