Ochroń swój dom przed włamaniem

Ochroń swój dom przed włamaniem

„Mój dom, moja twierdza”! Z tym powiedzeniem utożsamia się wielu Polaków. Niestety w dzisiejszych czasach obrona tej twierdzy może sprawiać wiele trudności. Nie wystarczają już wysokie ogrodzenia i doskonałej jakości zamki antywłamaniowe. Złodzieje znajdują coraz skuteczniejsze sposoby, aby niezauważeni wtargnąć na teren naszej posesji i pozbawić nas mienia. Niestety bardzo często kradzieżom towarzyszą rozboje. Zagrożone jest, więc również zdrowie i życie domowników. A przecież wszyscy pragniemy czuć się bezpieczni. Poczucie bezpieczeństwa to dla wielu jedna z najważniejszych życiowych potrzeb. Również, gdy jesteśmy daleko od domu, na wyjeździe, pragniemy mieć pewność, że nasz dobytek jest dobrze chroniony przed przestępcami. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż skutecznych systemów alarmowych.

Jak działa system alarmowy
Budowa i działanie większości systemów alarmowych dostępnych na naszym rynku jest podobna. Na system składa się przede wszystkim panel alarmowy oraz czujniki, które instalowane są w różnych częściach domu. Ich liczba bywa różna, a wybór lokalizacji zależy tylko od naszych potrzeb. Najczęściej oczywiście czujniki montowane są przy drzwiach i oknach. Gdy złodziej usiłuje wkraść się do domu najczęściej podejmuje próbę sforsowania drzwi. Założenie w nich czujników wydaje się, więc bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Pamiętajmy o tym, że poza drzwiami wejściowymi, warto zabezpieczyć również inne wejścia np. drzwi garażowe. Nie brakuje systemów, które posiadają bardzo gęstą sieć czujników, które montowane są także w ścianach, a nawet w suficie. 

Gdy czujnik wykryje ruch, wysyła sygnał bezprzewodowy do panelu, który natychmiast aktywuje się i uruchamia głośny alarm. Dzięki zaawansowanym systemom alarmowym właściciel domu dostaje bezpośrednią wiadomość o włączonym alarmie np. w postaci SMS-a. Włączenie alarmu nie tylko powiadamia właściciela o zagrożeniu. Ma również wymiar odstraszający włamywacza. Złodziej słysząc głośną syrenę będzie chciał jak najszybciej zniknąć z miejsca zagrożenia. Systemy alarmowe często montowane są razem z kamerami i całym systemem monitoringu. To jeszcze bardziej zwiększa ochronę naszego domu. Mamy, bowiem szansę obserwować, co dzieje się na terenie naszej posesji nawet, gdy jesteśmy w pracy albo na wyjeździe. 

Czy każdego stać na system alarmowy?
Montaż systemu alarmowego to na pewno spory wydatek. Zwłaszcza, jeżeli myślimy o instalacji naprawdę zaawansowanego systemu. Im bardziej zaawansowany system alarmowy, tym jego cena będzie wyższa. Pamiętajmy jednak o celu montowania alarmu. Chodzi przecież o uniknięcie kosztów, które wiązałyby się z potencjalną kradzieżą mienia. Byłyby z pewnością o wiele wyższe, niż koszt instalacji systemu alarmowego. Pamiętajmy o jeszcze jednym aspekcie posiadania systemu alarmowego. Możemy dzięki niemu obniżyć koszty ubezpieczenia. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *