Instalacja alarmu a ubezpieczenie mieszkania

Instalacja alarmu a ubezpieczenie mieszkania

Aby skutecznie zabezpieczyć dom czy mieszkanie przed włamaniem warto zainwestować w nowoczesny system alarmowy. Podstawową funkcją alarmu jest wykrycie próby wtargnięcia osoby nieuprawnionej oraz poinformowanie o tym domowników i/lub pracowników agencji ochrony. Krakowianie coraz chętniej korzystają z takiego rozwiązania. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak zainstalowanie alarmu wpływa na ubezpieczenie mieszkania.

Czy warto zainstalować alarm w mieszkaniu?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: tak. Instalując alarm w mieszkaniu w bloku zyskujemy gwarancję, że pod naszą nieobecność nasz dobytek będzie bezpieczny. Alarmy do mieszkań zawierają czujniki otwarcia drzwi i okien oraz detektory ruchu, dzięki czemu chronione są wszystkie newralgiczne punkty (drzwi wejściowe, drzwi balkonowe, okna).

Alarmy dla mieszkań w Krakowie

Wpisując w wyszukiwarkę hasło „instalacja systemów alarmowych Kraków” znajdziemy dane wielu firm oferujących takie usługi. Najlepiej nawiązać współpracę ze sprawdzonym i rzetelnym wykonawcą, który nie tylko zamontuje sam alarm, lecz także pomoże nam w doborze rozwiązania najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb. Warto zaznajomić się np. z ofertą firmy ALTES.

Instalacja alarmu a ubezpieczenie mieszkania

Przejdźmy teraz do najważniejszej kwestii: czy instalacja alarmu wpłynie w jakiś sposób na ubezpieczenie naszego mieszkania? Wysokość składki jest uzależniona od kilku czynników. Wśród nich znajduje się właśnie obecność w mieszkaniu dodatkowych zabezpieczeń, m.in. alarmu. Jeśli korzystamy z systemu alarmowego, możemy obniżyć wysokość polisy ubezpieczeniowej. Zniżki wynikające z tego tytułu są spore: w zależności od rodzaju alarmu możemy liczyć na obniżkę rzędu 3-30% od podstawowej wysokości składki ubezpieczeniowej. Należy przy tym zaznaczyć, że o przydzieleniu zniżki decyduje sam ubezpieczyciel. Różne firmy mają różne wymagania co do możliwości zmniejszenia wysokości składki. Dlatego należy dokładnie zapoznać się z zasadami obowiązującymi u danego ubezpieczyciela.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *