Bezprzewodowe alarmy domowe

Bezprzewodowe alarmy domowe

Mieszkańcy dużych miast i ich okolic coraz częściej decydują się na instalację alarmów. To proste, a jednocześnie bardzo skuteczne rozwiązanie chroniące nasz dom przed wtargnięciem do niego osób nieuprawnionych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu zabezpieczającego możemy wreszcie pojechać na urlop czy wyjść na całonocną imprezę bez obaw, że w tym czasie ktoś splądruje nasz dom. Utrata dobytku, na który nierzadko pracowaliśmy przez długie lata, potrafi być bardzo bolesna. Nie zawsze mamy środki, by odkupić skradzione meble i odzyskać cenne sprzęty czy inne kosztowności. Odpowiednio dobrana instalacja alarmowa radykalnie zmniejsza ryzyko włamania. Według doniesień policji, ponad 90% kradzieży dokonywanych jest bowiem na obiektach niezabezpieczonych.

Z czego składa się domowy system alarmowy?

Instalacja alarmowa do domu jednorodzinnego obejmuje kilka współpracujących ze sobą urządzeń. W jej skład wchodzą między innymi czujniki ruchu, detektory, manipulatory (szyfratory), przyciski napadowe i sygnalizatory (emitujące powiadomienia optyczne oraz dźwiękowe). Pracą całego systemu zarządza centrala sterująca. Aby urządzenia mogły się z sobą komunikować, konieczne jest zapewnienie im drogi łączności. Do wyboru mamy alarmy przewodowe, w których poszczególne elementy podłączone są za pomocą kabli, oraz modele bezprzewodowe, wykorzystujące sygnały przekazywane drogą radiową.

Zalety alarmów bezprzewodowych

Interesuje cię instalacja systemów alarmowych Kraków? Chciałbyś uniknąć konieczności rozkuwania ścian w celu poprowadzenia przewodów niezbędnych do działania alarmu? Świetną alternatywą może być montaż systemu bezprzewodowego. Największym atutem jest fakt, że wdrożenie takie instalacji zajmuje znacznie mniej czasu niż w przypadku alarmu tradycyjnego. Elementy systemu posiadają własne zasilanie bateryjne, dzięki czemu nie trzeba doprowadzać do nich osobnych kabli. Taki system można bez problemu zamontować już w kilka dni. To rozwiązanie wygodne, estetyczne i nie wymagające dużej ilości pracy.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *